Walking Pad Compact Treadmill بهترین وسیله برای ورزش کردن و فعالیت های خانگی است. بعضی اوقات پیش می‌آید که هوای بیرون نامساعد بوده و همراه با بارش برف و باران باشد. شاید به خاطر آلودگی هوای بیش از حد در کلان شهرها که پر از جمعیت و وسایل نقلیه است، نتوانید پای خود را از در بیرون بگذارید. و یا این که کلاً حوصله باشگاه رفتن را ندارید. یک تردمیل جمع و جور خانگی تمام چیزی است که شما را از بی تحرکی نجات دهد. هر جایی که زندگی می‌کنید و هر چقدر که خانه‌یتان کوچک باشد، یک تردمیل فشرده که قابلیت تا شدن را داشته و بتوان آن را زیر تخت خواب و یا مبل جا کرد، از الزامات است.

walkingpad-a1-pro-a005

با استفاده از این تردمیل ها می‌توانید در خانه خود و در هنگام تماشای برنامه های تلویزیونی راه رفته، سریع قدم زده، بدوید و کالری بسوزانید. سرعت کم تسمه تردمیل های تاشو بر خلاف تردمیل های بزرگ و باشگاهی، باعث شده تا مناسب استفاده کودکان و سالمندان نیز باشد. با در نظر گرفتن سبک زندگی های امروزی، Walking Pad ورزش کردن و فعالیت های روزانه را امری دست یافتنی و بسیار آسان کرده است.

سری Walking Pad از تردمیل های فشرده و تاشوی اکوسیستم محصولات هوشمند خانگی کمپانی شیائومی بوده که به خاطر قیمت پایین‌تر در مقایسه با تردمیل های دیگر و عملکردی بسیار عالی در بین کاربران محبوب شده و با توجه به ابعاد فشرده و قابلیت جمع کردن آن ها، مناسب خانه های کوچک بوده و به راحتی می‌توان در هر گوشه و کناری آن ها را جا کرد.

 

تفاوت بین مدل ها

مدل های R1 Pro، R1، C1 و A1 Pro در چه زمینه هایی با هم اختلاف دارند؟ جدول مقایسه ای ذیل نگاهی کلی به اختلافات این چند دستگاه داشته و در ادامه هر کدام از آن ها به صورت جزئی و دقیق تر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

C1 A1 Pro R1 R1 Pro
پشتیبانی از اپلیکیشن Walking Pad Mijia KS Fit KS Fit
زبان اپلیکیشن چینی/ انگلیسی چند زبانه چند زبانه چند زبانه
جنس  بدنه پلاستیک آلیاژ آلومینیوم آلیاژ آلومینیوم آلیاژ آلومینیوم
حداکثر تحمل وزن ۹۰ کیلوگرم ۱۰۰ کیلوگرم ۱۱۰ کیلوگرم ۱۱۰ کیلوگرم
جنس تسمه آلومینیوم تخته فیبری چگالی بالا تخته فیبری چگالی بالا تخته فیبری چگالی بالا
ابعاد تا شده (mm) ۱۴×۵۲۸×۸۵۵ ۱۲۹×۵۴۷×۸۲۲ ۱۵۵×۷۲۰×۹۸۰ ۱۵۵×۷۲۰×۹۸۰
ابعاد باز شده (mm) ۱۱۴×۵۲۸×۱۴۴۹ ۱۲۹×۵۴۷×۱۴۳۲ ۱۵۵×۷۲۰×۱۵۰۰ ۱۵۵×۷۲۰×۱۵۰۰
ابعاد تسمه (mm) ۴۰۰ × ۱۲۰۰ ۴۱۵ × ۱۲۰۰ ۴۴۰ × ۱۲۰۰ ۴۴۰ × ۱۲۰۰
وزن خالص ۲۲ کیلوگرم ۲۸ کیلوگرم ۳۳ کیلوگرم ۳۳ کیلوگرم
وزن ناخالص ۲۵ کیلوگرم ۳۲ کیلوگرم ۳۸ کیلوگرم ۳۸ کیلوگرم
صفحه نمایش در ریموت کنترل در پنل جلویی در پنل جلویی در پنل جلویی
حالات حرکت قدم زدن قدم زدن قدم زدن/ دویدن قدم زدن/ دویدن
محدوده سرعت (km) ۰.۵ تا ۶ ۰.۵ تا ۶ ۰.۵ تا ۱۰ ۰.۵ تا ۱۰
توان ۵۸۸w / 0.78 HP ۷۴۶w / 1 Hp ۹۱۸w / 1.25 Hp ۹۱۸w / 1.25 HP
نوع موتور براش کربنی براشلس براشلس براشلس
جاگیری عمودی خیر خیر بله بله
دستگیره ندارد اختیاری دارد دارد
کلید ایمنی تدارد ندارد دارد دارد
ثبت نام برنامه ایمیل ایمیل شماره موبایل ایمیل/ شماره موبایل

 

اپلیکیشن های مورد استفاده

A1 و A1 Pro از برنامه مخصوص زیر برند شیائومی، یعنی Mijia App برای کنترل دستگاه استفاده می‌کنند. اپلیکیشن میجیا از بیش از صد دستگاه مختلف که در مجموعه اکوسیستم محصولات هوشمند خانگی شیائومی قرار داشته پشتیبانی کرده و قابلیت اتصال به آن ها را دارد.

C1 از برنامه اختصاصی خود بهره مند بوده که با نام Walking Pad شناخته می‌شود و تنها قابلیت دسترسی و کنترل دستگاه های این سری را دارد. اپلیکیشن Walking Pad تنها از رابط کاربری انگلیسی و چینی پشتیبانی کرده در حالی که اپلیکیشن Mijia چند زبانه است.

R1 و R1 Pro از اپلیکیشن Kingsmith استفاده کرده که به اختصار KS Fit نیز به آن گفته می‌شود. این برنامه بسیار بهتر و کامل تر ازWalking Pad  عمل کرده و مجموعه ای کامل از برنامه ریزی های ورزشی را برای کاربر تهیه دیده که می‌توانید آن ها را از داخل اپلیکیشن دانلود کرده و به کار گیرید.

walkingpad-various-app

طراحی بدنه و قاب تردمیل ها

A1 Pro، R1 و R1 Pro از آلیاژ آلومینیوم در ساخت بدنه و قالب بندی استفاده کرده که ساختاری با کیفیت مرغوب و دوام بالا را به همراه دارد. اما بدنه و قاب تردمیل C1 از پلاستیک ساخته شده است.

 

تسمه دویدن

تسمه به کار رفته در تردمیل A1 از تخته فیبری با چگالی بالا بوده که قابلیت ارتجاع پذیری مناسبی دارد در حالی که تسمه تردمیل C1 از آلیاژ آلومینیومی ساخته شده است. از طرفی دیگر، صفحه دویدن تردمیل R1 و R1 Pro نه تنها از تخته فیبری با چگالی بالا استفاده کرده، بلکه با پلاستیک EVA لایه گذاری شده تا علاوه بر نرمی و راحتی، ضربه گیری مناسبی نیز داشته باشد.

walkingpad-a1-102

تفاوت های ظاهری

اگرچه تسمه مدل های A1 و C1 قابلیت تا شدن ندارد، اما در ظاهر تفاوت های چشمگیری با هم دارند. Walking Pad A1 بدنه ای نقره ای – خاکستری داشته در حالی A1 Pro مشکی بوده و به گونه ای طراحی شده تا با ایجاد گردش هوای بیشتر در بین قطعات کارایی دستگاه بالاتر رفته و سرعت بیشتری را در اختیار کاربر بگذارد. تردمیل C1 کاملاً به رنگ سفید ساخته شده که در جلو، کناره ها و عقب آن برآمدگی هایی داشته که جلوه شیک و یک دست مدل های دیگر را ندارد. R1 و R1 Pro بزرگترین تسمه و فضای دویدن را در بین مدل های دیگر دارند.

 

walkingpad-c1-100

مقایسه پارامتر های بدنه

تردمیل Walking Pad C1 در ابعاد ۱۱۴ × ۵۲۸ × ۱۴۴۹ میلی متر تولید و عرضه شده که توان مصرفی آن ۵۸۸ وات می‌باشد. با توجه به توان آن، محدوده سرعت از ۰.۵ تا ۶ کیلومتر بر ساعت بوده و نتها ۲۲ کیلو گرم وزن دارد. حداکثر وزن قابل تحمل نیز ۹۰ کیلوگرم است. (نکته: نسل اولیه سری C1 تا ۱۱۰ کیلوگرم تحمل وزن داشت اما Kingsmith تغییراتی در بدنه ایجاد کرد که باعث کاهش تحمل وزن نسخه های جدیدتر شد)

در مقایسه با مدل های دیگر، تسمه دستگاه C1 کمی باریک تر از مدل های دیگر بوده و قدرت موتور نیز کاهش داشته است. همچنین وزن بدنه دستگاه پایین تر آمده اما تأثیری در سرعت آن ایجاد نمی‌کند. این مسائل باعث شده که کارایی و عملکرد این دستگاه هم تراز Walking Pad A1 باشد.

walkingpad-r1-000-trans

سایز تردمیل Walking Pad R1 و R1 Pro ۱۵۵ × ۷۲۰ × ۱۵۰۰ میلی متر بوده توان مصرفی آن برابر با ۹۱۸ وات یا ۱.۵ اسب بخار است. از لحاظ اندازه تسمه نیز این دو مدل بزرگترین تسمه را در میان بقیه داشته که ۴۴۰ × ۱۲۰۰ میلی متر است. این دو دستگاه بیشترین قدرت را داشته و محدوده سرعتی آن ۰.۵ تا ۱۰ کیلومتر بر ساعت است. همچنین وزن دستگاه ۳۳ کیلوگرم بوده و تحمل ۱۱۰ کیلوگرم بار را داراست. در این دو مدل هنگامی که دستگیره افقی قرار بگیرد، دستگاه وارد حالت دویدن شده و تا ۱۰ کیلومتر سرعت را در اختیار کاربر می‌گذارد. زمانی که دستگیره عمودی باشد، سرعت دستگاه به حالت معمولی برای قدم زدن تغییر پیدا کرده و بر ۶ کیلومتر بر ساعت قفل می‌شود.

walkingpad-a1-a008

جاگیری

A1، A1 Pro و C1 همگی فقط توانایی جاگیری به صورت افقی داسته و از آن جا که جمع نمی‌شوند، باید فقط در زیر تخت خواب، میز و یا مبل قرار بر روی سطحی صاف قرار گیرند. در حالی که مدل های R1 و R1 Pro امکان قرار گیری عمودی را داشته، تسمه‌ی آن ها از وسط به دو قسمت تا شده و فقط ۲ متر مکعب فضا را آشغال می‌کنند.

walkingpad-c1-102صفحه نمایش

Walking Pad های شیائومی مدل A1 و R1 حالت فعلی دستگاه (دستی، اتوماتیک و یا استند بای) زمان فعالیت و اطلاعاتی از این قبیل را در جلوی دستگاه نمایش می‌دهند که مشاهد و استفاده کردن از آن را بسیار راحت تر می‌کند. با این حال در تردمیل C1 یک صفحه نمایش بر روی ریموت کنترل دستگاه قرار داشته که فقط حالت کنونی دستگاه و مدت زمان سپری شده را نشان می‌دهد. برای مطلع شدن از اطلاعات دستگاه باید کنترل را همیشه در دست نگه دارید.

تفاوت های اساسی بین A1 و Walking Pad R1

  • محدوده سرعت R1 10 کیلومتر بوده در حالی برای که A1 6 کیلومتر است
  • حداکثر وزن قابل تحمل: در R1 110 کیلوگرم بوده اما در A1 100 کیلوگرم است
  • A1 بر خلاف مدل R1 دسته آلومینیومی برای گرفتن ندارد
  • دکمه ایمنی: هنگامی که بر روی R1 می‌دوید یک دکمه برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار و نگه داشتن دستگاه تعبیه شده که A1 آن را ندارد

 

پیشرفت های A1 Pro در برابر A1

 

 

کدام از این تردمیل ها بهتر است؟

در مقاله بالا، تفاوت های اصلی بین این تردمیل های Xiaomi Walking Pad مورد مقایسه قرار گرفت. بخش هایی همچون اندازه و جنس تسمه، ابعاد دستگاه، جنس بدنه و . . . به صورت دقیق زیر ذره بین قرار گرفت. همچنینی گفته شد که بسیاری از قابلیت های آن ها تا حدی شبیه هم هم بوده و از بعضی جهات کاملاً یکسان است. بنابراین، صفحه دویدن مدل C1 بهینه تر از بقیه بوده و می‌تواند گزینه خوبی برای ورزش کاران سنگین وزن باشد.

walkingpad-a1-pro-a001

اگر هم که یک دستگاه شیک و آرام تر را ترجیح می‌دهید، Walking Pad A1 Pro نیز انتخاب خوبی است. اگرچه که قیمت آن نیز بالاتر بوده، اما تسمه آن عریض تر و در حین استفاده راحت تر است. علاوه بر این، قدرت موتور این مدل بهینه تر عمل کرده که باعث طول عمر آن نیز می‌شود. اما در نهایت دو دستگاه R1 و R1 Pro برنده این رقابت بوده، چرا که بهترین امکانات را ارائه می‌دهند. هر دو حالت های قدم زدن و دویدن را پشتیبانی کرده، تا سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت تغییر می‌کنند و به همراه یک میله فلزی برای نگه داشتن دست هستند.